Dagtocht Biesbosch, verzet in een natuurgebied

Printversie / pdf

Datum

zaterdag 7 augustus 2010 (VOL)
Dit programma zal in de zomer van 2011 weer herhaald gaan worden. Data zijn nog niet bekend.

Korte inleiding

De Biesbosch is een bijzonder authentiek natuurgebied, gevormd door eeuwenlange invloed van rivieren, overstromingen en zeker niet te vergeten ‘de mens’. In de Tweede Wereldoorlog was dit gebied, door de constante invloed van eb en vloed, een plek waar de Duitse bezetter zich liever niet waagde. Hierdoor was dit een ideale plaats voor het verzet om onderduikers te verbergen.

Programma

Deze dag verzamelen we ons bij station Dordrecht waarna we met elkaar verder reizen naar Drimmelen. Hier stappen we aan boord. Tijdens het varen en onder het genot van koffie met gebak krijgt u van onze gids de verhalen te horen over Nederland in oorlogstijd, de opkomst van het verzet vanuit Londen en de eigen genomen initiatieven. We maken een stop bij het Biesboschcentrum waar we veel zullen horen over de cultuurhistorie van het Nationaal Park. Er wordt ook ruim aandacht besteed aan visserij, jacht en stroperij en aan de belangrijke rol van de Biesbosch als vluchtroute tijdens de Tweede Wereldoorlog. Na dit bezoek lunchen we aan boord en varen weer verder. U krijgt de plekken te zien waar het verzet zich afspeelde, we varen over de crossingroutes en u krijgt de verhalen van het laatste oorlogsjaar te horen.

Prijs

De gehele dag gaat de deskundige gids, Gerald Roebers mee die het verhaal verteld. In de diverse locaties die we bezoeken maken we gebruik van gidsen ter plaatse. In deze dag zitten alle kosten voor vaartocht, koffie/thee, lunch, entrees en gidsen bij de prijs in.
Historizon biedt u deze dag aan voor € 89- p.p.

Klik hier om u voor deze dagtocht in te schrijven >>

De Biesbosch